• Пн.-Пт. 9:00-18:00
  • Cервіс 24/7
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Дезінфекція від COVID-19
Клінінг
Експрес прибирання
Щоденне прибирання
Комплексне прибирання
Генеральне прибирання приміщень (офісів, будинків, квартир, складів)
Прибирання після будівництва та ремонту
Прибирання прилеглої території
Миття вікон і вітрин, фасадів і вивісок
Хімчистка килимів та ковроліну
Хімчистка м'яких меблів
Хімчистка салонів автомобілів
Чистка сміттєпроводів
Промисловий альпінізм
Чистка банкоматів і платіжних терміналів
Хімчистка та прання
Очищення систем вентиляції і повітроводів від бруду
Встановлення та облаштування інспекційних люків в повітроводах
Відео-інспекція систем вентиляції зсередини
Очищення та дезінфекція вентиляції в заміському будинку/котеджі
Очищення вентиляції в адміністративних будівлях від пилу і бруду
Очищення систем вентиляції (повітропроводів, витяжок, мангалів, парасольок) від жиру в ресторанах
Очищення вентиляції від іржі та її залишків
Очищення повітропроводів після пожежі або потопу
Очищення систем вентиляції, вентиляційних каналів, повітропроводів індустріальних та промислових будівель
Очищення вентиляції (повітропроводів) в готелі
Дезінфекція систем вентиляції (повітропроводів)
Чистка каміна і димаря
Облуговування фанкойлів
Обслуговування чиллера
Ослуговування теплових завіс
Осблуговування кондиціонерів та спліт-систем
Облуговування спліт-систем
Облуговування відцентрованих вентиляторів
Обслуговування руфтопів
Продаж витратних матеріалів та побутової хімії
Продаж і оренда брудозахисних килимків
Технічне обслуговування нерухомості
Аутстафінг
Благоустрій території
Доставка
Пест- контроль
Дезінфекція
Дезінсекція
Дератизація
Кава-леді
Мувінгові послуги
Офісний переїзд
Квартирний переїзд
Послуги вантажників
Послуги з тимчасового зберігання
Доставка негабаритного вантажу
Упаковка вантажу
Інформаційні технології та системне адміністрування
Утилізація відходів

#Пластикстоп

Обсяг сміття на нашій планеті може вирости на 70% до 2050 року, якщо країни не почнуть спільно вирішувати питання про переробку відходів і не скоротять споживання пластику.

Про це йдеться в доповіді на тему глобального забруднення навколишнього середовища, підготовленому співробітниками Світового банку.
Збільшенню обсягу сприяє зростання населення планети і розвиток урбанізації.

Автори доповіді звертають увагу на те, що найгострішою проблемою є питання утилізації пластику. Предмети із пластику можуть не розкладатися сотні і тисячі років, що завдає серйозної шкоди екосистемі.

У 2016 році держави утилізували лише 242 мільйони тонн пластикових відходів, а це лише 12% від обсягу твердого сміття.

Відзначається, що країни з високим рівнем доходів переробляють близько третини виробленого сміття, тоді як держави з низьким рівнем життя переробляють лише 4%.

Факти про пластикове сміття

– Приблизно 10% всієї виробленої пластмаси зрештою потрапляє в океан.

– Близько 8% видобутої у світі нафти йде на виробництво продукції з пластмаси.

– Обертання Землі, вітер і течії в світових океанах призводять до концентрації пластика, створення так званих океанів сміття.

– Зараз відомі п’ять подібних океанів. Райони з вирами, де великі скупчення сміття переміщаються на поверхні моря або прямо під нею. Океани сміття є в Північній і Південній Атлантиці, північній і південній частині Тихого океану і в Індійському океані. 80% вмісту цих величезних верств пластикового сміття пояснюється діяльністю на суші, лише п’ята частина потрапляє з судів або викликана якоюсь діяльністю на море.

– Мікропластік забруднює все від полюса до полюса, пластик виявлений навіть в полярних льодах, і концентрація його вище, ніж у морській воді там же.

– Цигаркові бички стали найпоширенішим видом сміття, виробленого людиною, яким забитий світовий океан. Велика частина з 5,5 трильйона сигарет, які щорічно проводяться в світі, містить фільтр на основі пластика, виготовленого з ацетату целюлози.

– В результаті проковтування залишків поліетилену щороку помирає приблизно один мільйон тварин і птахів.

Як в Україні?

Чи знали ви, що проект EMBLAS “Посилення екологічного моніторингу Чорного моря” визнав Чорне море – однієї з найбільш забруднених частин планети?

Територія всіх сміттєзвалищ України дорівнює площі Даніі.

Переработка сміття відсутня. Є невеликі приватні компанії, які переробляють лише поширені види відходів (скло, папір, ганчір’я). Обсяг сміття що переробляється не перевищує 5% від загального обсягу всього сміття.

З надією на майбутнє.

До 2021 року в ЄС заборонять ряд одноразової пластикової продукції, такої як одноразовий посуд, трубочки для пиття, ватяні палички.

Найбільший ритейлер товарів для будинку IKEA вже відмовляється від одноразових пластикових товарів.

Кенія стала відома тим, що ввела найсуворішу заборону на поліетиленові пакети в світі. За використання пакета можна отримати штраф у розмірі 32.500 євро або тюремне ув’язнення до чотирьох років.

Організатори близько 60 британських незалежних музичних фестивалів вже заявили про те, що планують позбутися одноразових пластикових виробів до 2021 року. Крім того, ряд з них вже заявили, що вже в 2018 році на фестивалях не подавались пластикові соломинки до напоїв.

В кінці 2018 року 650 готелів міжнародної мережі готелів Hilton відмовилися від використання пластикових трубочок і пляшок.

Чилі стала першою країною в Латинській Америці, яка законодавчо заборонила комерційне використання пластикових пакетів.

Домініка з 1 січня 2019 року ввела заборону на використання одноразового пластику. Зокрема, заборона торкнеться пластикових соломинок, одноразового посуду, в тому числі тарілок, ножів і виделок, а також кухлів і контейнерів з полістиролу.

з 1 січня 2021 року в Молдові заборонять одноразовий посуд із пластику. Під заборону потраплять пластикові тарілки, пляшки, ложки, вилки і палички.

А тим часом в Швеції закінчилося сміття.
Від espreso.tv

Зовсім недавно світ вразила новина про те, що в Швеції закінчився сміття і влада країни готова ввозити його для утилізації з інших країн.

Швеція – одна з найбільш екологічно дружніх країн. За даними шведської асоціації з управління відходами Avfall Sverige, зараз Швеція тим чи іншим чином утилізує понад 99% побутових відходів. Тільки менше 1% всього сміття потрапляє на звалища.

Втім, так було не завжди. До 1975 року шведи утилізували лише 38% сміття. Нові програми заходів допомогли Швеції досягти значних успіхів в утилізації відходів. Втім, і зараз шведи не задоволені результатами повністю. Деякі заходи тягнуть негативні наслідки для навколишнього середовища.

Користь від сміття

50% побутових відходів в Швеції спалюється для виробництва тепла та енергії. Так 20% електрики і тепла в країні забезпечують сміттєспалювальні заводи.

Кількість шкідливих речовин в попелі, що залишається від спалювання побутових відходів, зменшують на 50%. До того ж, золу просівають для відділення від неї гравію, який використовують в дорожньому будівництві.

В дим сміттєспалювальних заводів міститься всього 1% шкідливих викидів. Весь дим фільтрується через сухі фільтри і воду. Воду очищують до якості питної, а шламом від неї заповнюють занедбані шахти.

99% відфільтрованого таким чином диму – це нетоксичний вуглекислий газ і водяну пару. Але навіть це не є для шведів ідеальним показником. Потрапляючи в атмосферу, вуглекислий газ створює парниковий ефект, викликає негативні зміни клімату.

Тому найкращий варіант утилізації сміття – це переробка і повторне використання. Як пояснюють в Avfall Sverige, утилізація повинна приносити максимальну економічну та екологічну користь, а спалювання і виробництво нового з нуля обходиться дорожче, ніж переробка.

Зараз в Швеції переробляється 48% побутових відходів. Наприклад, волокна, що містяться в папері, відновлюють до 7 разів. На виробництво паперу з вторинної сировини витрачається вдвічі менше енергії, ніж потрібно для виробництва паперу безпосередньо з деревини. До того ж, повторне використання паперу зберігає ліс на значних територіях.

Пластик переробляється і використовується для виробництва нових речей також до 7 разів. Після цього його спалюють, і він знову приносить користь.

Органічні відходи відправляють в компост. З них також отримують біогаз, який використовується в якості палива для транспорту.

Переробка сміття відкрила нові можливості для бізнесу. Зокрема, з’явилися підприємства з виробництва штучних футбольних газонів зі старих шин, екологічних лопаток для прибирання за домашніми тваринами – з газет, хтось продає свинець з акумуляторів тощо.

Налагоджена система утилізації сміття дозволила Швеції імпортувати відходи з сусідніх країн. За даними Svenska Dagbladet, За 1 тонну сміття сміттєспалювальні заводи отримують $ 43. У 2014 році Швеція прийняла 2,3 млн тонн сміття з Норвегії, Ірландії і Великобританії. Отже, крім сировини для тепла і енергії, Швеція отримала прибуток майже в $ 100 млн.

Втім, шведи і тут відзначають негативні наслідки для навколишнього середовища через викиди СО2від спалювання і транспортування сміття.

Що роблять виробники і пересічні громадяни

Сміттєспалювальні заводи і підприємства з переробки були б недієздатні, якби громадяни не ставилися відповідально до сортування.

У дворах будинків коштують від 7 до 9 різних контейнерів для сортування сміття: паперу, паперових і картонних упаковок, пластика, металу, некольорового скла, кольорового скла, органічних відходів, зламаних приладів, текстилю і іноді для відходів, які не підпадають ні під одну з категорій . Тут також розміщують 2 маленьких ящика для лампочок і батарейок.

Зрештою, хай ніхто не захаращує приміщення 9-ю відрами: зазвичай обходяться двома, а пляшки і картонні упаковки виносять окремо. До того ж, пластикові пляшки та алюмінієві банки можна здати в автомати в супермаркетах і отримати 1 або 2 крони (3,126,24 грн) за маленьку або велику тару.

Сортують сміття грунтовно. Якщо річ складається з різних матеріалів, їх викидають окремо. Так, від скляної пляшки треба відірвати паперову етикетку і викинути в різні контейнери.

Аптеки приймають ліки, у яких закінчився термін придатності, використані шприци, неробочі термометри та ін.

У деяких містах Швеції також встановлені підземні сортувальні станції. На поверхні – тільки труба вентиляційної шахти і урни. Підземні труби йдуть до центральної камері. Коли урни заповнюються, сміття засмоктується в центральний контейнер під великим тиском повітря, одночасно пресуючи. Коли ж заповнюється центральний контейнер, в диспетчерську надходить сигнал і приїжджає машина замінити контейнер.

Великогабаритні відходи – побутову техніку, меблі, будівельні матеріали – безкоштовно здають в спеціальні пункти прийому, розташовані у відносній доступності. Там їх розбирають на частини і продають виробникам. На багатьох заправках розташовані екостанціі, які беруть у громадян лаки, фарби, аерозольні балончики, хімікати і лампи. Утилізацією небезпечних речовин займається завод по переробці побутової хімії.

Швеція виробляє найбільше електронного сміття з усіх країн ЄС. З 2014 року всіх роздрібних продавців техніки в країні зобов’язали приймати зламану і застарілу техніку на переробку. Ви можете придбати новий телефон або комп’ютер за меншу ціну, обмінявши на старий.

Привчити шведів до усвідомленої сортування допомогла система штрафів, роз’яснювальні роботи, активна соціальна реклама, уроки в дитячих садах і школах.

Може здатися, що сортування – головний захід в процесі зменшення кількості сміття в Швеції. Але це не зовсім так. Не менше значення відіграє повторне використання речей, виправлення поламаною техніки, меблів або одягу і усвідомлене використання.

Зокрема, шведів заохочують ремонтувати побутову техніку, взуття, велосипеди, зменшуючи податок на прибуток на суму в половину вартості послуг. Наприклад, якщо вартість ремонту пральної машини – 100 крон, в цьому місяці в податкову перераховуєте на 50 крон менше.

Деякі шведські компанії приймають старі речі і поношений одяг в обмін на знижку при покупці в їхньому магазині (наприклад, H & M і IKEA).

Шведське агентство з захисту навколишнього середовища спільно з державними та приватними корпораціями розробили систему фінансового заохочення виробників використовувати менш токсична сировину і виробляти продукти і товари з більш довгим терміном експлуатації. Виробники самі відповідальні за утилізацію упаковки та товарів з вичерпаним терміном експлуатації. Тому вони зацікавлені розробляти продукти, які легше піддаються переробці і містять менше речовин, шкідливих для навколишнього середовища.

Замовте безкоштовний виїзд фахівця для оцінки обсягу і вартості робіт!

Сервісна компанія «Форлайн». Copyright © 2006-2021. Всі права захищені.

Please prove you are human by selecting the Heart.

Please prove you are human by selecting the Tree.

Please prove you are human by selecting the Star.

Please prove you are human by selecting the Heart.

Please prove you are human by selecting the Star.

Please prove you are human by selecting the Car.

Please prove you are human by selecting the Plane.

Please prove you are human by selecting the Car.

Please prove you are human by selecting the Heart.

Top